Fodbold, Argentina: Torneo Federal A 2016/2017 live resultater, tabeloversigter, stillinger  

Fodbold » Argentina » Torneo Federal A » 2016/2017

results
SA÷1¬~ZA÷ARGENTINA: Torneo Federal A - Vindernes slutrunde¬ZEE÷l06JrDh6¬ZB÷22¬ZY÷Argentina¬ZC÷MmK1j3gc¬ZD÷s¬ZE÷4lTbkTBk¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷22_l06JrDh6¬ZJ÷47¬ZL÷/dk/fodbold/argentina/torneo-federal-a/¬ZX÷00Argentina 009entina0050000000171000Torneo Feder038trunde000¬ZS÷2016-2017¬ZCC÷0¬ZAF÷Argentina¬~AA÷EJxqg1wA¬AD÷1493233200¬ADE÷1493233200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Deportivo Madryn¬ER÷Runde 5¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷VIL¬AF÷Villa Mitre¬WV÷villa-mitre¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬WM÷TOL¬AE÷Deportivo Madryn¬WU÷deportivo-madryn¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬AN÷n¬~AA÷WGCXwPYb¬AD÷1492988400¬ADE÷1492988400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sarmiento Resistencia¬ER÷Runde 8¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SAR¬AE÷Sarmiento Resistencia¬WU÷sarmiento-resistencia¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷ANT¬AF÷Antoniana¬WV÷antoniana¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷zkJOuo4n¬AD÷1492977600¬ADE÷1492977600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷AH Zapla¬ER÷Runde 8¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷AH¬AE÷AH Zapla¬WU÷ah-zapla¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷CLU¬AF÷Club Atletico Mitre¬WV÷ca-mitre-santiago-del-estero¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷x083njMf¬AD÷1492977600¬ADE÷1492977600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Cipolletti¬ER÷Runde 8¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷GIM¬AF÷Gimnasia Mendoza¬WV÷gimnasia-mendoza¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬WM÷CIP¬AE÷Cipolletti¬WU÷cipolletti¬AS÷1¬AZ÷1¬AJ÷1¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬AN÷n¬~AA÷dbKKtRlt¬AD÷1492975800¬ADE÷1492975800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gimnasia y Tiro¬ER÷Runde 8¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GIM¬AE÷Gimnasia y Tiro¬WU÷gimnasia-y-tiro¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬WN÷UNI¬AF÷Union Aconquija¬WV÷union-aconquija¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷fyJbmW6l¬AD÷1492974000¬ADE÷1492974000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Defensores Belgrano VR¬ER÷Runde 8¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DEF¬AE÷Defensores Belgrano VR¬WU÷defensores-belgrano-villa-ramallo¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷ALV¬AF÷Alvarado¬WV÷alvarado¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷j3C7oAy1¬AD÷1492887600¬ADE÷1492887600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Villa Mitre¬ER÷Runde 8¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷VIL¬AE÷Villa Mitre¬WU÷villa-mitre¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷CAU¬AF÷Union Sunchales¬WV÷union-de-sunchales¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬AN÷n¬~AA÷ID8Tv5Jh¬AD÷1492886700¬ADE÷1492886700¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sportivo Patria¬ER÷Runde 8¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SPO¬AE÷Sportivo Patria¬WU÷sportivo-patria¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷UNI¬AF÷Union Villa Krause¬WV÷union-villa-krause¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷GpKflCir¬AD÷1492815600¬ADE÷1492815600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Sportivo Las Parejas¬ER÷Runde 8¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SPO¬AE÷Sportivo Las Parejas¬WU÷sportivo-las-parejas¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷TOL¬AF÷Deportivo Madryn¬WV÷deportivo-madryn¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~ZA÷ARGENTINA: Torneo Federal A - Tabernes slutrunde¬ZEE÷l06JrDh6¬ZB÷22¬ZY÷Argentina¬ZC÷GAJ5kN83¬ZD÷s¬ZE÷4lTbkTBk¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷22_l06JrDh6¬ZJ÷48¬ZL÷/dk/fodbold/argentina/torneo-federal-a/¬ZX÷00Argentina 009entina0050000000174000Torneo Feder037trunde000¬ZS÷2016-2017¬ZCC÷0¬ZAF÷Argentina¬~AA÷OrHMSDrl¬AD÷1492985400¬ADE÷1492985400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Guarani Antonio Franco¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GUA¬AE÷Guarani Antonio Franco¬WU÷cd-guarani-antonio-franco¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷2¬BC÷0¬WN÷LIB¬AF÷Libertad de Sunchales¬WV÷libertad-de-sunchales¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷SISUnuZQ¬AD÷1492978500¬ADE÷1492978500¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ferro Gen.Pico¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CLU¬AE÷Ferro Gen.Pico¬WU÷ferro-gen-pico¬AS÷0¬AZ÷0¬AJ÷2¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬WN÷IND¬AF÷Independiente de Neuquen¬WV÷independiente-de-neuquen¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷riKc76GA¬AD÷1492975800¬ADE÷1492975800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷San Jorge¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SJT¬AE÷San Jorge¬WU÷san-jorge-tucuman¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷DES¬AF÷Desamparados¬WV÷desamparados¬AS÷0¬AZ÷0¬AK÷1¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷zRGk9Sob¬AD÷1492975800¬ADE÷1492975800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷San Lorenzo Alem¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷SAN¬AE÷San Lorenzo Alem¬WU÷san-lorenzo-alem¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷3¬BA÷1¬BC÷2¬WN÷CON¬AF÷Concepcion¬WV÷concepcion¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷UX9RmLJK¬AD÷1492974000¬ADE÷1492974000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷General Belgrano¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷BEL¬AE÷General Belgrano¬WU÷general-belgrano¬AS÷1¬AZ÷1¬AG÷2¬BA÷1¬BC÷1¬WN÷DEP¬AF÷Deportivo Roca¬WV÷deportivo-roca¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷tKRHTgTs¬AD÷1492974000¬ADE÷1492974000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gimnasia E.R.¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷DEF¬AF÷Def. Pronunciamiento¬WV÷def-pronunciamiento¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬WM÷GIM¬AE÷Gimnasia E.R.¬WU÷gimnasia-e-r¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷1¬AN÷n¬~AA÷lUKg8n14¬AD÷1492974000¬ADE÷1492974000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Gutierrez Mendoza¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GUT¬AE÷Gutierrez Mendoza¬WU÷gutierrez-mendoza¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷JUV¬AF÷Juventud Unida Universitario¬WV÷juventud-unida-universitario¬AS÷2¬AZ÷2¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~AA÷Ya5crasr¬AD÷1492974000¬ADE÷1492974000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Rivadavia¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷RIV¬AE÷Rivadavia¬WU÷rivadavia¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬WN÷DEP¬AF÷Deportivo Maipu¬WV÷deportivo-maipu¬AS÷0¬AZ÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬AN÷n¬~AA÷UsaloMbF¬AD÷1492973100¬ADE÷1492973100¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Formosa¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷FOR¬AE÷Formosa¬WU÷formosa¬AS÷0¬AZ÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬WN÷SVO¬AF÷Sportivo Belgrano¬WV÷sportivo-belgrano¬AS÷0¬AZ÷0¬AK÷1¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷1¬AN÷n¬~
1
1493305200
445
fixtures
SA÷1¬~ZA÷ARGENTINA: Torneo Federal A - Vindernes slutrunde¬ZEE÷l06JrDh6¬ZB÷22¬ZY÷Argentina¬ZC÷MmK1j3gc¬ZD÷s¬ZE÷4lTbkTBk¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷22_l06JrDh6¬ZJ÷47¬ZL÷/dk/fodbold/argentina/torneo-federal-a/¬ZX÷00Argentina 009entina0050000000171000Torneo Feder038trunde000¬ZS÷2016-2017¬ZCC÷0¬ZAF÷Argentina¬~AA÷WjsxyNIH¬AD÷1493425800¬ADE÷1493425800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Club Atletico Mitre¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CLU¬AE÷Club Atletico Mitre¬WU÷ca-mitre-santiago-del-estero¬WN÷GIM¬AF÷Gimnasia y Tiro¬WV÷gimnasia-y-tiro¬AN÷n¬~AA÷QwCywql5¬AD÷1493492400¬ADE÷1493492400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Antoniana¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ANT¬AE÷Antoniana¬WU÷antoniana¬WN÷SPO¬AF÷Sportivo Patria¬WV÷sportivo-patria¬AN÷n¬~AA÷2aFf7ibK¬AD÷1493492400¬ADE÷1493492400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Deportivo Madryn¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷AGR¬AF÷Agropecuario¬WV÷agropecuario¬WM÷TOL¬AE÷Deportivo Madryn¬WU÷deportivo-madryn¬AN÷n¬~AA÷OGAFql6D¬AD÷1493492400¬ADE÷1493492400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Gimnasia Mendoza¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷GIM¬AE÷Gimnasia Mendoza¬WU÷gimnasia-mendoza¬WN÷DEF¬AF÷Defensores Belgrano VR¬WV÷defensores-belgrano-villa-ramallo¬AN÷n¬~AA÷8G45Jfmp¬AD÷1493492400¬ADE÷1493492400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Union Aconquija¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷UNI¬AE÷Union Aconquija¬WU÷union-aconquija¬WN÷CHA¬AF÷Chaco For Ever¬WV÷chaco-for-ever¬AN÷n¬~AA÷pQBBpUj7¬AD÷1493492400¬ADE÷1493492400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Union Sunchales¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷CIP¬AF÷Cipolletti¬WV÷cipolletti¬WM÷CAU¬AE÷Union Sunchales¬WU÷union-de-sunchales¬AN÷n¬~AA÷4UAux33B¬AD÷1493492400¬ADE÷1493492400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Union Villa Krause¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷UNI¬AE÷Union Villa Krause¬WU÷union-villa-krause¬WN÷AH¬AF÷AH Zapla¬WV÷ah-zapla¬AN÷n¬~AA÷O8Gj8XrE¬AD÷1493578800¬ADE÷1493578800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Alvarado¬ER÷Runde 9¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷ALV¬AE÷Alvarado¬WU÷alvarado¬WN÷SPO¬AF÷Sportivo Las Parejas¬WV÷sportivo-las-parejas¬AN÷n¬~ZA÷ARGENTINA: Torneo Federal A - Tabernes slutrunde¬ZEE÷l06JrDh6¬ZB÷22¬ZY÷Argentina¬ZC÷GAJ5kN83¬ZD÷s¬ZE÷4lTbkTBk¬ZF÷0¬ZO÷0¬ZG÷1¬ZH÷22_l06JrDh6¬ZJ÷48¬ZL÷/dk/fodbold/argentina/torneo-federal-a/¬ZX÷00Argentina 009entina0050000000174000Torneo Feder037trunde000¬ZS÷2016-2017¬ZCC÷0¬ZAF÷Argentina¬~AA÷I9CA440T¬AD÷1493578800¬ADE÷1493578800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Concepcion¬ER÷Runde 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷CON¬AE÷Concepcion¬WU÷concepcion¬WN÷GUT¬AF÷Gutierrez Mendoza¬WV÷gutierrez-mendoza¬AN÷n¬~AA÷AaFUQiD0¬AD÷1493578800¬ADE÷1493578800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Def. Pronunciamiento¬ER÷Runde 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DEF¬AE÷Def. Pronunciamiento¬WU÷def-pronunciamiento¬WN÷GUA¬AF÷Guarani Antonio Franco¬WV÷cd-guarani-antonio-franco¬AN÷n¬~AA÷Cj41sJdl¬AD÷1493578800¬ADE÷1493578800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Deportivo Maipu¬ER÷Runde 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DEP¬AE÷Deportivo Maipu¬WU÷deportivo-maipu¬WN÷BEL¬AF÷General Belgrano¬WV÷general-belgrano¬AN÷n¬~AA÷KG79ucR0¬AD÷1493578800¬ADE÷1493578800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Deportivo Roca¬ER÷Runde 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DEP¬AE÷Deportivo Roca¬WU÷deportivo-roca¬WN÷CLU¬AF÷Ferro Gen.Pico¬WV÷ferro-gen-pico¬AN÷n¬~AA÷MsJ16QVG¬AD÷1493578800¬ADE÷1493578800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Desamparados¬ER÷Runde 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷DES¬AE÷Desamparados¬WU÷desamparados¬WN÷SAN¬AF÷San Lorenzo Alem¬WV÷san-lorenzo-alem¬AN÷n¬~AA÷tQ85twCf¬AD÷1493578800¬ADE÷1493578800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Independiente de Neuquen¬ER÷Runde 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷IND¬AE÷Independiente de Neuquen¬WU÷independiente-de-neuquen¬WN÷RIV¬AF÷Rivadavia¬WV÷rivadavia¬AN÷n¬~AA÷vJD65poN¬AD÷1493578800¬ADE÷1493578800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Juventud Unida Universitario¬ER÷Runde 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷JUV¬AE÷Juventud Unida Universitario¬WU÷juventud-unida-universitario¬WN÷SJT¬AF÷San Jorge¬WV÷san-jorge-tucuman¬AN÷n¬~AA÷2ZFQRXcf¬AD÷1493578800¬ADE÷1493578800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Libertad de Sunchales¬ER÷Runde 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WM÷LIB¬AE÷Libertad de Sunchales¬WU÷libertad-de-sunchales¬WN÷FOR¬AF÷Formosa¬WV÷formosa¬AN÷n¬~AA÷ljEYPBS6¬AD÷1493578800¬ADE÷1493578800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Sportivo Belgrano¬ER÷Runde 10¬AX÷0¬BX÷-1¬WN÷GIM¬AF÷Gimnasia E.R.¬WV÷gimnasia-e-r¬WM÷SVO¬AE÷Sportivo Belgrano¬WU÷sportivo-belgrano¬AN÷n¬~
1
1493305200
17

Argentina

Nord- & Centralamerika

Sydamerika

Europa

Asien

Australien & Oceanien

Afrika

Andre turneringer