Ishockey, USA: NHL 2020/2021 live resultat, matcher, tabellställningar

reklam
reklam
reklam
reklam
reklam

Ishockey USA

NHL
2020/2021
Loading...
results
SA÷4¬~ZA÷USA: NHL¬ZEE÷G2Op923t¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷tfLHSwA6¬ZD÷t¬ZE÷lUtSgDm3¬ZF÷0¬ZO÷1¬ZG÷1¬ZH÷200_G2Op923t¬ZJ÷2¬ZL÷/se/ishockey/usa/nhl/¬ZX÷01USA 003......0000000000001000NHL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷Qu7aq9ho¬AD÷1610830800¬ADE÷1610830800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Arizona Coyotes¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610839830¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ARI¬AE÷Arizona Coyotes¬JA÷OrnsLWI7¬WU÷arizona-coyotes¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷5¬BA÷2¬BC÷2¬BE÷1¬WN÷SJS¬AF÷San Jose Sharks¬JB÷xnzPqGe8¬WV÷san-jose-sharks¬GRB÷0¬AH÷3¬BB÷2¬BD÷0¬BF÷1¬AW÷1¬~AA÷vqes8hVo¬AD÷1610820000¬ADE÷1610820000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷New Jersey Devils¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610829799¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NJD¬AE÷New Jersey Devils¬JA÷GxZSrzBE¬WU÷new-jersey-devils¬AS÷1¬AZ÷0¬GRA÷0¬AG÷2¬AT÷1¬BG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬BE÷0¬WN÷BOS¬AF÷Boston Bruins¬JB÷O2YWsfQK¬WV÷boston-bruins¬AZ÷0¬GRB÷0¬AH÷1¬AU÷1¬BH÷0¬BB÷0¬BD÷1¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷4Ev76ufs¬AD÷1610762400¬ADE÷1610762400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Colorado Avalanche¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610771946¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Colorado Avalanche¬JA÷EeJMSNKG¬WU÷colorado-avalanche¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷8¬BA÷0¬BC÷4¬BE÷4¬WN÷STL¬AF÷St. Louis Blues¬JB÷8IIQRszN¬WV÷st-louis-blues¬GRB÷0¬AH÷0¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷hfX1vNAl¬AD÷1610755200¬ADE÷1610755200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Buffalo Sabres¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610763985¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Sabres¬JA÷O4mqRkSE¬WU÷buffalo-sabres¬GRA÷0¬AG÷1¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷1¬WN÷WSH¬AF÷Washington Capitals¬JB÷G0BC9Nds¬WV÷washington-capitals¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷1¬BF÷1¬AW÷1¬~AA÷vXWJ3wv0¬AD÷1610755200¬ADE÷1610755200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Ottawa Senators¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610764992¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Senators¬JA÷pb0nqq5c¬WU÷ottawa-senators¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷5¬BA÷1¬BC÷3¬BE÷1¬WN÷TOR¬AF÷Toronto Maple Leafs¬JB÷vLajr3K3¬WV÷toronto-maple-leafs¬GRB÷0¬AH÷3¬BB÷1¬BD÷1¬BF÷1¬AW÷1¬~AA÷IHrB5a9m¬AD÷1610755200¬ADE÷1610755200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Philadelphia Flyers¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610764405¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Flyers¬JA÷MLMUQ1kT¬WU÷philadelphia-flyers¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷5¬BA÷3¬BC÷0¬BE÷2¬WN÷PIT¬AF÷Pittsburgh Penguins¬JB÷v19dMLcp¬WV÷pittsburgh-penguins¬GRB÷0¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷0tYF4JOg¬AD÷1610755200¬ADE÷1610755200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tampa Bay Lightning¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610764319¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TBL¬AE÷Tampa Bay Lightning¬JA÷Ii80LuDj¬WU÷tampa-bay-lightning¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷5¬BA÷0¬BC÷3¬BE÷2¬WN÷CHI¬AF÷Chicago Blackhawks¬JB÷671rpPki¬WV÷chicago-blackhawks¬GRB÷0¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷nZiuBLoQ¬AD÷1610679600¬ADE÷1610679600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Los Angeles Kings¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610689579¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LOS¬AE÷Los Angeles Kings¬JA÷SvLEUqj4¬WU÷los-angeles-kings¬AZ÷0¬GRA÷0¬AG÷3¬AT÷3¬BG÷0¬BA÷1¬BC÷2¬BE÷0¬WN÷MIN¬AF÷Minnesota Wild¬JB÷z5KIT35A¬WV÷minnesota-wild¬AS÷2¬AZ÷0¬GRB÷0¬AH÷4¬AU÷3¬BH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬BF÷2¬AW÷1¬~AA÷8rgyC1WJ¬AD÷1610679600¬ADE÷1610679600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Vegas Golden Knights¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610689020¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷VGK¬AE÷Vegas Golden Knights¬JA÷fRM6W5Li¬WU÷vegas-golden-knights¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷5¬BA÷2¬BC÷0¬BE÷3¬WN÷ANA¬AF÷Anaheim Ducks¬JB÷llMAVPzb¬WV÷anaheim-ducks¬GRB÷0¬AH÷2¬BB÷2¬BD÷0¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷0Kduhtul¬AD÷1610676000¬ADE÷1610676000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷Arizona Coyotes¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610686230¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ARI¬AE÷Arizona Coyotes¬JA÷fkaHaPjU¬WU÷arizona-coyotes¬AZ÷0¬GRA÷0¬AG÷3¬AT÷3¬BG÷0¬BI÷1¬BA÷0¬BC÷1¬BE÷2¬WN÷SJS¬AF÷San Jose Sharks¬JB÷WAzNK8Mu¬WV÷san-jose-sharks¬AS÷2¬AZ÷0¬GRB÷0¬AH÷4¬AU÷3¬BH÷0¬BJ÷2¬BB÷2¬BD÷0¬BF÷1¬AW÷1¬~AA÷WphygMPs¬AD÷1610676000¬ADE÷1610676000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Edmonton Oilers¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610685529¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Oilers¬JA÷nPe91oMH¬WU÷edmonton-oilers¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷5¬BA÷2¬BC÷2¬BE÷1¬WN÷VAN¬AF÷Vancouver Canucks¬JB÷tneD05yO¬WV÷vancouver-canucks¬GRB÷0¬AH÷2¬BB÷0¬BD÷2¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷nDG4br2K¬AD÷1610672400¬ADE÷1610672400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Nashville Predators¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610682201¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CBJ¬AF÷Columbus Blue Jackets¬JB÷z7qb4mxa¬WV÷columbus-blue-jackets¬GRB÷0¬AH÷1¬BB÷1¬BD÷0¬BF÷0¬WM÷NAS¬AE÷Nashville Predators¬JA÷tppf5TMh¬WU÷nashville-predators¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷1¬BE÷2¬AW÷1¬~AA÷Uy69c2HQ¬AD÷1610672400¬ADE÷1610672400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Winnipeg Jets¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610682232¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷WIN¬AE÷Winnipeg Jets¬JA÷Ecr237i5¬WU÷winnipeg-jets¬AS÷1¬AZ÷0¬GRA÷0¬AG÷4¬AT÷3¬BG÷1¬BA÷1¬BC÷2¬BE÷0¬WN÷CGY¬AF÷Calgary Flames¬JB÷8Yd52R6B¬WV÷calgary-flames¬AZ÷0¬GRB÷0¬AH÷3¬AU÷3¬BH÷0¬BB÷3¬BD÷0¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷8jm0mIgJ¬AD÷1610670600¬ADE÷1610670600¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Detroit Red Wings¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610679953¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DET¬AE÷Detroit Red Wings¬JA÷SKUK82Tp¬WU÷detroit-red-wings¬GRA÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷0¬WN÷CAR¬AF÷Carolina Hurricanes¬JB÷tOI2Xo6o¬WV÷carolina-hurricanes¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷3¬BB÷1¬BD÷0¬BF÷2¬AW÷1¬~AA÷vBeqi0ff¬AD÷1610668800¬ADE÷1610668800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Buffalo Sabres¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610678333¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷BUF¬AE÷Buffalo Sabres¬JA÷A1ZQJSyn¬WU÷buffalo-sabres¬GRA÷0¬AG÷4¬BA÷1¬BC÷1¬BE÷2¬WN÷WSH¬AF÷Washington Capitals¬JB÷vyvVInih¬WV÷washington-capitals¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷6¬BB÷2¬BD÷2¬BF÷2¬AW÷1¬~AA÷MZpljK90¬AD÷1610668800¬ADE÷1610668800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷11¬CX÷New Jersey Devils¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610678846¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷BOS¬AF÷Boston Bruins¬JB÷ClxwHQL4¬WV÷boston-bruins¬AS÷2¬AZ÷0¬GRB÷0¬AH÷3¬AU÷2¬BH÷0¬BJ÷1¬BB÷1¬BD÷0¬BF÷1¬WM÷NJD¬AE÷New Jersey Devils¬JA÷IRxZH66b¬WU÷new-jersey-devils¬AZ÷0¬GRA÷0¬AG÷2¬AT÷2¬BG÷0¬BI÷0¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷2¬AW÷1¬~AA÷zwkhkvP6¬AD÷1610668800¬ADE÷1610668800¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷New York Rangers¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610678701¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYR¬AE÷New York Rangers¬JA÷OOusGpyB¬WU÷new-york-rangers¬GRA÷0¬AG÷0¬BA÷0¬BC÷0¬BE÷0¬WN÷NYI¬AF÷New York Islanders¬JB÷IouoF4jH¬WV÷new-york-islanders¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷4¬BB÷3¬BD÷1¬BF÷0¬AW÷1¬~AA÷rqQEyLf7¬AD÷1610595000¬ADE÷1610595000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Colorado Avalanche¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610604635¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷COL¬AE÷Colorado Avalanche¬JA÷8EGW4aBC¬WU÷colorado-avalanche¬GRA÷0¬AG÷1¬BA÷1¬BC÷0¬BE÷0¬WN÷STL¬AF÷St. Louis Blues¬JB÷2yGz4JQI¬WV÷st-louis-blues¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷4¬BB÷2¬BD÷0¬BF÷2¬AW÷1¬~AA÷Q7V9x1u1¬AD÷1610593200¬ADE÷1610593200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Edmonton Oilers¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610602797¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Oilers¬JA÷2HDO6Lt0¬WU÷edmonton-oilers¬GRA÷0¬AG÷3¬BA÷0¬BC÷1¬BE÷2¬WN÷VAN¬AF÷Vancouver Canucks¬JB÷dvDS5ud6¬WV÷vancouver-canucks¬AS÷2¬AZ÷2¬GRB÷0¬AH÷5¬BB÷1¬BD÷1¬BF÷3¬AW÷1¬~AA÷viTcu3er¬AD÷1610586000¬ADE÷1610586000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷3¬CX÷Tampa Bay Lightning¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610596431¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CHI¬AF÷Chicago Blackhawks¬JB÷A1quSVC8¬WV÷chicago-blackhawks¬GRB÷0¬AH÷1¬BB÷0¬BD÷0¬BF÷1¬WM÷TBL¬AE÷Tampa Bay Lightning¬JA÷dbec3nz8¬WU÷tampa-bay-lightning¬AS÷1¬AZ÷1¬GRA÷0¬AG÷5¬BA÷3¬BC÷1¬BE÷1¬AW÷1¬~AA÷zwD0aOnE¬AD÷1610582400¬ADE÷1610582400¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷10¬CX÷Toronto Maple Leafs¬RW÷0¬AX÷1¬AO÷1610592596¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TOR¬AE÷Toronto Maple Leafs¬JA÷YJtn7kht¬WU÷toronto-maple-leafs¬AS÷1¬AZ÷0¬GRA÷0¬AG÷5¬AT÷4¬BG÷1¬BA÷1¬BC÷2¬BE÷1¬WN÷MON¬AF÷Montreal Canadiens¬JB÷Sttj697n¬WV÷montreal-canadiens¬AZ÷0¬GRB÷0¬AH÷4¬AU÷4¬BH÷0¬BB÷2¬BD÷1¬BF÷1¬AW÷1¬~
22
fixtures
SA÷4¬~ZA÷USA: NHL¬ZEE÷G2Op923t¬ZB÷200¬ZY÷USA¬ZC÷tfLHSwA6¬ZD÷t¬ZE÷lUtSgDm3¬ZF÷0¬ZO÷1¬ZG÷1¬ZH÷200_G2Op923t¬ZJ÷2¬ZL÷/se/ishockey/usa/nhl/¬ZX÷01USA 003......0000000000001000NHL 003......000¬ZCC÷0¬ZAF÷USA¬~AA÷nHW5wsQf¬AD÷1610755200¬ADE÷1610755200¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Florida Panthers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FLA¬AE÷Florida Panthers¬JA÷fiAG8sCm¬WU÷florida-panthers¬GRA÷0¬WN÷DAL¬AF÷Dallas Stars¬JB÷OQEK71Rg¬WV÷dallas-stars¬GRB÷0¬AM÷Uppskjuten på grund av säkerhetsskäl.¬AW÷1¬~AA÷zBlj6Wab¬AD÷1610841600¬ADE÷1610841600¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷14¬CX÷Detroit Red Wings¬RW÷0¬AI÷y¬AX÷1¬AO÷1610842108¬BX÷14¬WQ÷¬WM÷DET¬AE÷Detroit Red Wings¬JA÷YyO6yh3l¬WU÷detroit-red-wings¬GRA÷0¬AG÷0¬BA÷0¬WN÷CAR¬AF÷Carolina Hurricanes¬JB÷SbNAzCIf¬WV÷carolina-hurricanes¬GRB÷0¬AH÷0¬BB÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":249,"BU":"http:\/\/www.viasat.dk","BN":"V Sport (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷ULPW0yOI¬AD÷1610841600¬ADE÷1610841600¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷14¬CX÷Edmonton Oilers¬RW÷0¬AI÷y¬AX÷1¬AO÷1610842554¬BX÷10¬WQ÷¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Oilers¬JA÷GIrZMhle¬WU÷edmonton-oilers¬GRA÷0¬AG÷0¬BA÷0¬WN÷MON¬AF÷Montreal Canadiens¬JB÷AurwMC31¬WV÷montreal-canadiens¬GRB÷0¬AH÷1¬BB÷1¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":249,"BU":"http:\/\/www.viasat.dk","BN":"V Sport (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷IZgo7Cph¬AD÷1610841600¬ADE÷1610841600¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷14¬CX÷New York Rangers¬RW÷0¬AI÷y¬AX÷1¬AO÷1610842122¬BX÷14¬WQ÷¬WM÷NYR¬AE÷New York Rangers¬JA÷2gXzsEuR¬WU÷new-york-rangers¬GRA÷0¬AG÷1¬BA÷1¬WN÷NYI¬AF÷New York Islanders¬JB÷KYJ2xYmr¬WV÷new-york-islanders¬GRB÷0¬AH÷0¬BB÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":247,"BU":"http:\/\/www.viasat.se","BN":"V Sport Hockey (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷E1mf5jF4¬AD÷1610841600¬ADE÷1610841600¬AB÷2¬CR÷2¬AC÷14¬CX÷Ottawa Senators¬RW÷0¬AI÷y¬AX÷1¬AO÷1610842520¬BX÷11¬WQ÷¬WM÷OTT¬AE÷Ottawa Senators¬JA÷6kMEZVX0¬WU÷ottawa-senators¬GRA÷0¬AG÷0¬BA÷0¬WN÷TOR¬AF÷Toronto Maple Leafs¬JB÷zPQIYkm7¬WV÷toronto-maple-leafs¬GRB÷0¬AH÷0¬BB÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":249,"BU":"http:\/\/www.viasat.dk","BN":"V Sport (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷86yO2cg6¬AD÷1610845200¬ADE÷1610845200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Nashville Predators¬RW÷0¬AX÷1¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷CBJ¬AF÷Columbus Blue Jackets¬JB÷WSHctskG¬WV÷columbus-blue-jackets¬GRB÷0¬WM÷NAS¬AE÷Nashville Predators¬JA÷x6IgsNZ9¬WU÷nashville-predators¬GRA÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":249,"BU":"http:\/\/www.viasat.dk","BN":"V Sport (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷MRj23UqH¬AD÷1610848800¬ADE÷1610848800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Los Angeles Kings¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷LOS¬AE÷Los Angeles Kings¬JA÷vgH8eDfK¬WU÷los-angeles-kings¬GRA÷0¬WN÷MIN¬AF÷Minnesota Wild¬JB÷YFGCfX9Q¬WV÷minnesota-wild¬GRB÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":249,"BU":"http:\/\/www.viasat.dk","BN":"V Sport (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷nczS1H8C¬AD÷1610852400¬ADE÷1610852400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Calgary Flames¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CGY¬AE÷Calgary Flames¬JA÷8huROEJr¬WU÷calgary-flames¬GRA÷0¬WN÷VAN¬AF÷Vancouver Canucks¬JB÷xSqVNYYl¬WV÷vancouver-canucks¬GRB÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":247,"BU":"http:\/\/www.viasat.se","BN":"V Sport Hockey (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷8Onb4AUA¬AD÷1610852400¬ADE÷1610852400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Vegas Golden Knights¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷VGK¬AE÷Vegas Golden Knights¬JA÷EFPMX92D¬WU÷vegas-golden-knights¬GRA÷0¬WN÷ANA¬AF÷Anaheim Ducks¬JB÷SID4dguE¬WV÷anaheim-ducks¬GRB÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":249,"BU":"http:\/\/www.viasat.dk","BN":"V Sport (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷6c1MsYXu¬AD÷1610902800¬ADE÷1610902800¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Pittsburgh Penguins¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PIT¬AE÷Pittsburgh Penguins¬JA÷GYSGNpd3¬WU÷pittsburgh-penguins¬GRA÷0¬WN÷WSH¬AF÷Washington Capitals¬JB÷p8XKM4B9¬WV÷washington-capitals¬GRB÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":247,"BU":"http:\/\/www.viasat.se","BN":"V Sport Hockey (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷UyQGMl2U¬AD÷1610928000¬ADE÷1610928000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Florida Panthers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷FLA¬AE÷Florida Panthers¬JA÷OvtVas4d¬WU÷florida-panthers¬GRA÷0¬WN÷CHI¬AF÷Chicago Blackhawks¬JB÷xrUCOQtc¬WV÷chicago-blackhawks¬GRB÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"},{"TVI":247,"BU":"http:\/\/www.viasat.se","BN":"V Sport Hockey (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷GYLCNUnO¬AD÷1610928000¬ADE÷1610928000¬AB÷3¬CR÷3¬AC÷4¬CX÷Tampa Bay Lightning¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TBL¬AE÷Tampa Bay Lightning¬JA÷IswN13Zq¬WU÷tampa-bay-lightning¬GRA÷0¬WN÷DAL¬AF÷Dallas Stars¬JB÷C4xR0Nlj¬WV÷dallas-stars¬GRB÷0¬AW÷1¬~AA÷CGJZxAnB¬AD÷1610989200¬ADE÷1610989200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Detroit Red Wings¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷DET¬AE÷Detroit Red Wings¬JA÷2q2cNy2K¬WU÷detroit-red-wings¬GRA÷0¬WN÷CBJ¬AF÷Columbus Blue Jackets¬JB÷d611MeHQ¬WV÷columbus-blue-jackets¬GRB÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷4jGRvWHb¬AD÷1611007200¬ADE÷1611007200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷New York Islanders¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NYI¬AE÷New York Islanders¬JA÷2Bd41fu1¬WU÷new-york-islanders¬GRA÷0¬WN÷BOS¬AF÷Boston Bruins¬JB÷dnB70Ef7¬WV÷boston-bruins¬GRB÷0¬AL÷{"1":[{"TVI":526,"BU":"https:\/\/online.adservicemedia.dk\/cgi-bin\/click.pl?pid=18631&cid=4254&productGroup=sport","BN":"Viaplay (Swe)"}]}¬AW÷1¬~AA÷AmohRR5k¬AD÷1611014400¬ADE÷1611014400¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Toronto Maple Leafs¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷TOR¬AE÷Toronto Maple Leafs¬JA÷pQzG8TLG¬WU÷toronto-maple-leafs¬GRA÷0¬WN÷WIN¬AF÷Winnipeg Jets¬JB÷CY3qi1jq¬WV÷winnipeg-jets¬GRB÷0¬AW÷1¬~AA÷bDFVwjX4¬AD÷1611016200¬ADE÷1611016200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Philadelphia Flyers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷PHI¬AE÷Philadelphia Flyers¬JA÷zwABaY9D¬WU÷philadelphia-flyers¬GRA÷0¬WN÷BUF¬AF÷Buffalo Sabres¬JB÷ltbgOHnE¬WV÷buffalo-sabres¬GRB÷0¬AW÷1¬~AA÷QaHNuC2h¬AD÷1611018000¬ADE÷1611018000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Nashville Predators¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷NAS¬AE÷Nashville Predators¬JA÷Ucbd3GAl¬WU÷nashville-predators¬GRA÷0¬WN÷CAR¬AF÷Carolina Hurricanes¬JB÷OKc02zQf¬WV÷carolina-hurricanes¬GRB÷0¬AW÷1¬~AA÷pl0Qthmn¬AD÷1611018000¬ADE÷1611018000¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷St. Louis Blues¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WN÷SJS¬AF÷San Jose Sharks¬JB÷Gffh4der¬WV÷san-jose-sharks¬GRB÷0¬WM÷STL¬AE÷St. Louis Blues¬JA÷ObWOLOQF¬WU÷st-louis-blues¬GRA÷0¬AW÷1¬~AA÷YV7rylHN¬AD÷1611021600¬ADE÷1611021600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Anaheim Ducks¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷ANA¬AE÷Anaheim Ducks¬JA÷6uiyGgff¬WU÷anaheim-ducks¬GRA÷0¬WN÷MIN¬AF÷Minnesota Wild¬JB÷02juFD90¬WV÷minnesota-wild¬GRB÷0¬AW÷1¬~AA÷j34LWmrS¬AD÷1611021600¬ADE÷1611021600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Calgary Flames¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷CGY¬AE÷Calgary Flames¬JA÷4nZaCBMi¬WU÷calgary-flames¬GRA÷0¬WN÷VAN¬AF÷Vancouver Canucks¬JB÷b9Y3BVyb¬WV÷vancouver-canucks¬GRB÷0¬AW÷1¬~AA÷WdnlS7jq¬AD÷1611021600¬ADE÷1611021600¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Edmonton Oilers¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷EDM¬AE÷Edmonton Oilers¬JA÷CCx8Aki4¬WU÷edmonton-oilers¬GRA÷0¬WN÷MON¬AF÷Montreal Canadiens¬JB÷6ZyC996A¬WV÷montreal-canadiens¬GRB÷0¬AW÷1¬~AA÷fu9vxU1H¬AD÷1611025200¬ADE÷1611025200¬AB÷1¬CR÷1¬AC÷1¬CX÷Vegas Golden Knights¬RW÷0¬AX÷0¬BX÷-1¬WQ÷¬WM÷VGK¬AE÷Vegas Golden Knights¬JA÷bFmTHFPs¬WU÷vegas-golden-knights¬GRA÷0¬WN÷ARI¬AF÷Arizona Coyotes¬JB÷SlhXGZvl¬WV÷arizona-coyotes¬GRB÷0¬AW÷1¬~~
846
reklam
reklam
Notisinställningar
Notiserna har blockerats av din webbläsare
Inställningar
Språk: Svenska
Mörkt tema
NHL live på Scoreboard.com. Denna sida är om NHL 2020/2021, (Ishockey/USA). Om du söker resultat för andra tävlingar med namnet NHL, välj din sport i toppmenyn eller i kategorierna (land) till vänster.
Follow NHL 2020/2021 för live resultat, slutresultat, matcher och tabellställningar! Livescore på Scoreboard.com: Här hittar du livescore, slutresultat, målskyttar och startuppställningar i matchdetaljer. Därtill erbjuder Scoreboard.com livestatistik (skott på mål, skottprocent, målvaktsprocent, målvaktsräddningar, utvisningar, powerplay/shorthanded mål, tekningsstatistik) och spelarstatistik från de större hockeyligorna. Tabellställningar: Scoreboard.com erbjuder hemma/borta/totala NHL 2020/2021 ställningar, form (senaste 5 matcherna), över/under och skytteligor.
Visa fler